Ідентифікаційний код нерезиденту

Реєстраційний номер облікової картки платника податків — це елемент Державного реєстру фізичних осіб України. Ідентифікаційний код надається громадянину України що є фізичною особою – платником податків та інших обов’язкових платежів та зберігається за даною особою протягом усього її життя. Ідентифікаційний код нерезиденту необхідно отримати згідно із законодавством України.

Згідно з п. 1.2 р. 1 Положення про картку фізичної особи — платника податків, затвердженого наказом ДПА України від 27.01.98 р. №43 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.98 р. за №124/2565, зі змінами та доповненнями, використання ідентифікаційних номерів обов’язкове для громадян, які:

  • постійно проживають в Україні, мають об’єкти оподаткування і зобов’язані сплачувати податки та інші обов’язкові платежі;
  • не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до чинного законодавства, зобов’язані сплачувати податки в Україні;
  • відкривають рахунки в установах банків;
  • працевлаштовуються в Україні;
  • дані про яких використовуються в інших інформаційних системах України.

Якщо фізична особа ― іноземець, яка не має громадянства, належить хоча б до однієї із зазначених вище категорій, їй необхідно отримати ідентифікаційний номер, видача якого здійснюється після виконання вимог Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства до України, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року №1074, зі змінами і доповненнями, що визначено п. 2.4 р. 2 Положення про картку фізичної особи — платника податків, затвердженого наказом ДПА України від 27.01.98 р. №43, зі змінами та доповненнями.
Ми допоможемо Вам отримати довідку про привласнення ідентифікаційного номера в короткі терміни і без необхідності бути в органи податкової служб.
Щоб отримати ідентифікаційний код нерезиденту необхідні такі документи:

  1. Нотаріальне доручення.
  2. Копія паспорта, з вказівкою адреси, де проживає іноземець.
  3. Переклад 1 сторінки паспорта на українську мову в бюро перекладів, нотаріально завірена.

Термін отримання 3-5 днів.